Повернутися до звичайного режиму

«Бібліотека за здоровий спосіб життя!»

АКЦІЯ ПРОТИ КУРІННЯ

"Міняємо цукерку на цигарку!"

Всім добре відомо, що куріння — це шкідлива звичка. Та ці знання не заважають курити людям всіх вікових категорій та соціальних верств. Шкода від куріння не тільки в тому, що погіршується здоров’я курця, а й тих, хто його оточує.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2648.jpg

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням – Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2669.jpg /Files/images/kurnnya2014/IMG_4150.jpg

Проведення таких заходів є ще однією нагодою для усвідомлення тієї великої шкоди, небезпеки, яку несе здоров’ю нації тютюнопаління. Бібліотекарі центральної районної та районної бібліотеки для дітей теж організували таку акцію в нашому місті, яка стала вже традицією під загальною назвою «Бібліотека за здоровий спосіб життя!»

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2692.jpg /Files/images/kurnnya2014/IMG_2744.jpg

На площі біля Будинку культури була оформлена книжкова виставка «Пачка цигарок – на той світ квиток». Кожен бажаючий мав змогу підійти та ознайомитись з виданнями, представленими на виставці, в яких йде мова про історію вживання тютюну, вплив куріння на організм людини в цілому та здоров'я.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2690.jpg

Мешканці міста з задоволенням слухали інформацію про шкоду тютюну, яка лунала з уст ведучих акції. Молодь з гурту «Романтик» взяли активну участь в проведені акції, та допомагали ведучим, декламуючи вірші та вислови відомих людей на задану тему.

/Files/images/kurnnya2014/IMG_2653.jpg

Використовуючи різні способи та форми роботи, працівники бібліотек проводили серед населення опитування «Про шкоду куріння», де 38 опитаних відповіли що куріння шкодить здоров’ю, 10 - байдуже, 5 – я палю та кидати не збираюсь.

Навіть деякі запеклі курці, які мають стаж паління більше 10 років , вважають, що куріння шкодить їхньому здоров’ю, але у них не вистачає сили духу кинути цю згубну звичку. Юні волонтери допомагали роздавати тематичні флаєра проти куріння , пропонували обміняти цигарку на цукерку та закликали курців прожити хоча б цей день без куріння, а надалі взагалі розпрощатися з цією шкідливою звичкою.

Під час всієї акції лунали тематичні пісні, а останнім акордом акції було знищення цигарок, які зібрали в процесі заходу. У ліквідації цигарок із задоволенням взяли участь всі учасники акції.

Висловлюємо подяку всім, хто допомагав та підтримав нас у проведенні акції, хто виявився не байдужим до цієї глобальної проблеми: працівникам Будинку культури, мешканцям та гостям нашого міста, молоді, яка прийняла активну участь!

2016 РІК

________________________________________

Увага! Всеукраїнська акція «Українська молодь читає»!

З березня до червня 2015 року в центральній районній бібліотеці проводиться Всеукраїнська акція «Українська молодь читає».
Мета Акції:
  • активізувати заходи, які б сприяли розвитку читання;
  • привернути увагу громадських та владних структур до читання молоді як важливого фактора збереження і розвитку національної культури, підтримки авторитету читаючої людини, посилення мотивації до читання, виховання поваги до книги і включення читання у структуру пріоритетних культурних потреб молоді;
  • покращити імідж бібліотек як інститутів з популяризації читання.
Завдання Акції:
  • збільшити особистісну впевненість читачів і навчити їх отримувати задоволення від читання;
  • сприяти розкриттю інноваційних ідей і впровадженню нових форм бібліотечного обслуговування, розширенню спектру сучасних технологій;
  • підняти статус читання як творчого процесу;
  • підвищити рівень інформаційної культури;
  • налагодити тісні контакти з освітянами та іншими спеціалістами, причетними до читання;
  • бібліотекарям подавати особистий приклад поінформованості, демонструвати знання української та зарубіжної літератури;
  • активно відновлювати рекомендаційну бібліографію.
Запрошуємо юнацтво і молодь Татарбунарщини долучитись до проведення даної акції і взяти активну участь у заходах, які сприятимуть розвитку читання.

Бібліотека проти куріння 2014

За здоров’ям – у бібліотеку

/Files/images/kurnnya2014/IMG_6877.jpg
Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Ті, хто проти куріння, закликають кинути палити хоча б на один день. За статистичними даними, на сьогодні кожен другий дорослий українець курить./Files/images/kurnnya2014/IMG_6890.jpg В цілому в країні 15,5 млн. курців, і з кожним роком кількість викурених цигарок зростає. За розрахунками ВООЗ, в останні три роки куріння вбиває щорічно 120 тис. українців. З такими темпами розвитку ситуації до 2020 р. в Україні вживання тютюну спричинить більше 22% смертей.


/Files/images/kurnnya2014/IMG_6907.jpg

Напередодні міжнародного Дня боротьби з тютюнопалінням, працівники районної та дитячої бібліотек спільно з учнями 10 класу Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» та студентами технікуму провели на площі біля будинку культури акцію «Бібліотека за здоровий спосіб життя», що стала вже традицією для нашого міста./Files/images/kurnnya2014/IMG_6925.jpg Протягом акції курцям пропонували обміняти цигарку на цукерку, закликали прожити хоча б цей день без куріння, а надалі взагалі розпрощатися з цією шкідливою звичкою. Увазі жителів міста пропонувалась виставка матеріалів спрямованих проти тютюнопаління «Геть паління! Ми - здорове покоління». Бібліотекарями була підібрана література про історію вживання тютюну, про шкідливий вплив нікотину на здоров'я та про життя без тютюнопаління. /Files/images/kurnnya2014/IMG_6936.jpg
Також провели соціологічне опитування та роздали «Пам’ятки для тих, хто є курцем» з корисною інформацією та порадами як позбутись шкідливої звички. Співробітники бібліотеки підготували «Сходинки переконання» із закликами до боротьби з тютюнопалінням. А під кінець акції усі зібрані цигарки було розтоптано під звуки запального танцю «Лезгинка». Борці за здоровий спосіб життя на цьому не зупинилися і поховали «залишки» цигарок у символічну труну, яка символізувала собою початок нової ери без куріння. /Files/images/kurnnya2014/IMG_6943.jpg
Але, нажаль подібні акції не вирішують проблему сучасного світу, бібліотекарі лише в черговий раз привернули увагу громадськості до тютюнопаління. Цей протест закликав жителів міста та гостей позбутися шкідливої звички за допомогою власної сили волі та змінити свій стиль життя.

"Міняєм цигарки на цукерки!"

Акція бібліотека проти куріння!

Нам зовсім не однаково і не байдуже, якою буде Україна завтра. Чи стане вона великою демократичною державою, а чи всі наші плани і мрії залишаться на папері «сумними рядками»./Files/images/DSCN0388.JPG Треба зазначити, що майбутнє нашого народу, залежить перш за все, не від розвитку економіки, а від змісту моральних цінностей молодих людей та від того, якою мірою духовність стане основою їх життя./Files/images/IMG_7535.JPG Без здорового, молодого національно-свідомого громадянина, який готовий самовіддано захищати і розбудовувати свою Батьківщину , ми нічого не досягнемо і не створимо. Тому й було організовано до Міжнародного дня відмови від куріння проведення акції «БІБЛІОТЕКА проти куріння»./Files/images/Изображение 002.jpg На порозі районного будинку культури в центрі міста було розвішано плакати з надписами: «Табак – ЯД!», «Я проти куріння!» на яких розташовані різні інформаційні матеріали та поруч розміщена книжкова виставка під назвою «За хмарою тютюнового диму», що інформують про страшні наслідки цієї ганебної звички
Голосні «кричалки», які вигукували волонтери ( студенти Татарбунарського ПТАУ) закликали кинути цигарки заради збереження здоров’я.
В цей час інші учасники акції здійснювали важливу місію «Меняю сигарету на конфету!», пропонуючи курцям поміняти цигарку на шоколадну цукерку, або пачку на шоколадку.
Більшість курців із задоволенням давали згоду на такий обмін, і коробки з цигарками поступово наповнювались.
І в завершені на зібраному куреві волонтери зтанцювали рокен-ролл , перетворивши цигарки на прах.
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.