Легенда про бібліотекаря

Було у батька три сини. Перед смертю він подарував кожному по книзі і звелів розпорядитися подарунком як хто захоче і, розпорядившись ним, посадити на могилі батька по жолудю.
Поховали батька. Як він сказав, так і зробили. Старший син продав свою книгу і купив щось потрібне для господарства. Середній поставив на видне місце, як пам'ять про батька. А молодший взяв свою книгу і пішов до людей. Куди б він не заходив, в кожній хаті давав почитати батькову книгу або читав і розповідав сам. І люди були дуже вдячні юнакові, годували його, давали притулок на ніч. А коли бували у його селі, то обов’язково відвідували могилу його батька і дякували за хорошого сина, який за допомогою розумної книги подарував їм багато гарних думок і зробив добрішими їхні серця.
Пройшов час. Жолудь старшого сина згнив і пропав, середнього сина – дав кволий росток, який пожовтів і засох. А з жолудя молодшого сина почав рости молодий дубок, який перегнав берізки і сосни, пішов угору, розкинув назустріч небу і хмарам свої могутні гілки.
Багато весен і зим сплило по річці часу. Люди забули імена синів того батька. Але мудре насіння знань з мудрої батьківської книги дало міцні ростки. Ті знання передавалися з покоління в покоління, збагачувалися новими. Давно змінилося одне покоління іншим і тільки вічнозеленим залишається той дуб.
Така легенда - легенда про юнака-бібліотекаря, який приніс людям знання. Його справа стала безсмертною.

Татаррбунарська централізована бібліотечна система:

/Files/images/ludy65.jpg

ЩО МОЖЕ БІБЛІОТЕКА ?

Структура централізованої бібліо-течної системи дозволяє читачеві одержати книгу по місцю проживання в центральній бібліотеці та сільській бібліотечній філії.

Централізована система представляє всьому населенню району можливість вибору та одержання матеріалів з єдиного фонду через сільську бібліотеку-філію та відділ обслуговування центральної бібліотеки.
Запити виконуються з максимальною повнотою за допомогою єдиного фонду або міжбібліотечного абонементу (МБА). Таким чином є можливість отримувати літературу з будь-якої бібліотеки області. Література по МБА замовляється за кошти абонента на термін 1 місяць або виконується ксерокопіювання бібліотекою-фондо-утримувачем статей, розділів книг, схем, креслень.
Особливе місце займає відділ організації і використання фонду при центральній бібліотеці, література якого розрахована на задоволення особливих та поодиноких запитів всіх користувачів ЦБС. Він являється зв’язковою ланкою між всіма підрозділами системи. Цей фонд дозволяє показати читачам системи, незалежно від їх місця проживання, широкий вибір документів з різних галузей знань; відділ виконує і обмінно-резервні функції, тобто безоплатну передачу літератури організаціям других відомств (військові частини, дитячі оздоровчі табори та ін.). Запити направляються в відділ через свої бібліотеки та відділ обслуговування ЦБ та ЦДБ.
Бібліотеки ведуть системи каталогів та картотек для покращення виконання бібліографічних запитів окремих користувачів, виконання тематичних довідок та інформа-ційних списків. Для покращення інформації користувачів випус-кається один раз на квартал „Бюлетень нових надходжень”. В бібліотеках постійно відкриті виставки на політичні теми сьогодення, постійно діючі вис-тавки по краєзнавству, виставки по історії України та розкрито теми по ювілейним датам та святковим дням.

- абонемент з літературою для відпочинку чекає на Вас;

- читальний зал з самими свіжими періодичними виданнями та рідкісними виданнями до Ваших послуг.

- одержання тематичних списків літератури до контрольних та дипломних робіт;

- виконання складних довідок;

- користувачі з особливими потребами (інваліди, хворі, люди похилого віку) можуть одержати допомогу по доставці потрібної літератури і безплатних довідок;

В ЦБС користувачі можуть скористатись платними послугами:

В ЦБ працює Інтернет-центр;

- в ЦБ працює ксерокс та сканер.

Тож скористайся, шановний читач, можливістю поспілкуватись з потрібною книгою. Бібліотеки чекають на вас.

Відділ культури і туризму Татарбунарської райдержадміністрації
Методико-бібліографічний відділ

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.