«Бібліотека – відкритий світ ідей»

2016 рік

В центральній районній бібліотеці продовжуються бібліотечно-бібліографічні уроки, які традиційно щороку проводяться для учнів десятих класів НВК «Школи – гімназії», ЗОШ №1 ім. Тура та студентів першокурсників Татарбунарського ПТАУ.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6124.jpg /Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6129.jpg

5 жовтня, з самого ранку о 9.00 год. ми провели знайомство з бібліотекою для студентів ПТАУ першокурсників – кухарів.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6135.jpg /Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6149.jpg

Головна мета уроку - допомогти зрозуміти молоді, що оволодіння основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві. На абонементі бібліотеки Надія Володимирівна ознайомила юнаків з правилами користування бібліотекою та різноманітністю книг у бібліотеці. В читальному залі учні ПТАУ разом з бібліотекарями закріпили вміння використовування довідково – бібліографічного апарату бібліотеки.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6158.jpg /Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_6175.jpg

Після закінчення бібліотечного уроку в бібліотеці, відбулася екскурсія в історико – краєзнавчий музей.

________________________________________________________________________________________

«Бібліотека – відкритий світ ідей»

„Люди перестають мислити,

коли перестають читати”

Дені Дідро
/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5601.jpg

Сучасна людина, яка живе в умовах інформаційного суспільства, повинна не тільки вміти читати, писати, говорити, але швидко та вільно орієнтуватися у потоці усної та писемної інформації. Оновлюється освіта, вводяться нові програми, технології навчання, але головним залишається вміння учнів вчитися самостійно знаходити інформацію, оцінювати її, обробляти, аналізувати, використовувати та створювати якісно нову.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5625.jpg

Вміння молоді працювати з додатковим матеріалом з різних джерел допоможе вивести його за рамки підручника, глибше осмислити і зрозуміти вивчену тему, розділ, сприяти їх досягненням , як під час навчання, так і в самостійному житті. Ось який напрямок мав наш бібліотечний урок, який пройшов сьогодні для учнів 10 класів НВК «Школи – гімназії». Під час проведення бібліотечного уроку працівники бібліотеки намагалась навчити учнів працювати з бібліографічним апаратом бібліотеки та різними джерелами інформації, розміщеними на паперових та електронних носіях, розповіли про видову різноманітність друкованих джерел та провели міні анкетування «Бібліотека для мене це…».

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5631.jpg

Запросили безкоштовно користуватись он-лайн курсами із вивчення англійської мови в читальному залі районної бібліотеки, взяти участь в конкурсі фото - та відео робіт «Україна та НАТО: сучасний погляд української молоді».

Головними джерелами інформації в XXI столітті є книга і комп’ютер. Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет. Вміння вибирати книгу чи знаходити інформацію за допомогою комп’ютера, - це справжнє велике мистецтво. Як оволодіти ним ? Гадаємо, що саме в бібліотеці ви пізнаєте це мистецтво.

________________________________________________________________________________________________________________________

«Бібліотека – відкритий світ ідей»

В центральній районній бібліотеці розпочалися бібліотечно-бібліографічні уроки, які традиційно щороку проводяться для учнів десятих класів НВК «Школи – гімназії», ЗОШ №1 ім. Тура та студентів першокурсників Татарбунарського ПТАУ.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5494.jpg

Сьогодні бібліотека провела перший урок із першокурсниками - механізаторами ПТАУ. Відбулося знайомство учнів з базовими поняттями бібліотечно-бібліографічних знань – "бібліотека", "книжковий фонд", "абонемент", "читальний зал". На абонементі студентів ознайомили із правилами користування бібліотекою та фондом, розміщеним саме на абонементі. В читальному залі першокурсники мали змогу погортати сторінки довідково-інформаційного фонду, найбільше враження, навіть, захоплення справляє «Національний атлас України», який містить 875 карт нашої держави різного масштабу. Молодь дізналась більш детальніше про всі бібліотечні послуги, які пропонує районна бібліотека.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5521.jpg/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5536.jpg

Однією з послуг бібліотеки є надання інтернет - послуг, які в час розвитку комп’ютерних технологій є необхідною складовою сучасного життя. Ті користувачі бібліотеки, які володіють комп’ютерами, але мають прогалини, мають змогу пройти курс комп’ютерної грамотності на базі нашої бібліотеки абсолютно безкоштовно.

Наша мета - навчити учнів користуватися навчальною, довідковою та додатковою літературою, працювати з бібліографічним апаратом бібліотеки, заохотити до читання художньої літератури та навчити як можна отримати потрібну інформацію із різних джерел.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5540.jpg /Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5617.jpg

Під час бібліотечного уроку бібліотекарі провели огляд тематичної книжкової виставки «Пам’ятаймо героїв нашого краю», адже урок проводили напередодні 92-ї річниці Татарбунарського повстання. Ми знов і знов повертаємось до подій минулих років, де наші предки боролися за свободу рідного краю. Кожен рік 16 вересня мешканці Татарбунарського району приходять до пам’ятника та в скорботі схиляють голови, шануючи світлу пам’ять героїв, які загинули.

/Files/images/bblotechn_uroki_2014/IMG_5552.jpg

Пам’ять – незгасна! Без минулого немає майбутнього. Повертаємося до події не тільки тому, що пережите залишає невиправний слід у пам’яті, але і для того, щоб мати уроки на майбутнє. Більш детальніше ознайомитьсь з історичними подіями того часу, молодь мала змогу в районному історико – краєзнавчому музеї.

_________________________________________________________________________________________________

Бібліотечний урок - це завжди цікаво


Активне, творче ставлення школярів до навчання, рівень їх знань у різних сферах науки, техніки, культури великою мірою залежить від розвитку пізнавальних інтересів, самостійності мислення, прагнення до самоосвіти. У процесі формування цих якостей важливу роль відіграє книжка. Але книжка вчить тільки тоді, коли учень уміє працювати з нею, вміє її читати. /Files/images/bibl_urokyi_2016/IMG_5641.jpg
Перед районною бібліотекою постає завдання допомогти молоді зорієнтуватися в інформаційному просторі, виховати активних користувачів інформацією, навчити працювати з книгою, тобто вручити своєрідний «ключ» користування бібліотекою. Саме таку мету поставили перед собою працівники районної бібліотеки при проведенні чергового бібліотечного уроку для учнів 10 класу ЗОШ №1 ім. В. Тура.

/Files/images/bibl_urokyi_2016/IMG_5652.jpg /Files/images/bibl_urokyi_2016/IMG_5665.jpg

Ні для кого не секрет, що сучасні діти стали менше читати. Новітні технології міцно увійшли у наше життя, впливаючи тим самим на їх читацьку активність. Але нам, бібліотекарям, ще рано складати руки. Сучасна бібліотека збирає не тільки твори друку, а також аудіо - і відеокасети, компакт-диски, комп’ютерні програми, бази даних. До послуг читачів - різноманітна аудіо- і відеотехніка, комп’ютери, розмножувальна техніка. Саме на бібліотечних уроках, коли проходить перше знайомство з бібліотекою починається робота по залученню молоді до бібліотеки, читання та отримання потрібної інформації з різних джерел.

/Files/images/bibl_urokyi_2016/IMG_5678.jpg /Files/images/bibl_urokyi_2016/IMG_5694.jpg

На уроці ми допомогли зрозуміти учням, що оволодіння основами інформаційної культури підготує їх до будь – якого виду пізнавальної діяльності, забезпечить здатність жити вінформаційному суспільстві. Ознайомили з безкоштовними інтернет - платформами з вивчення англійської мови. Переглянули відео презентацію з історії виникнення книги від давнини до сучасності.
Звичайно, про результати роботи говорити складно. Але пройде час і молодь обов’язково скористається результатами тих навичок, які вони придбали під час навчання на бібліотечному уроці.

2016

Кiлькiсть переглядiв: 675

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.