Схилімо голови в скорботі

22 листопада 2019 рік

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0536.jpg

Щороку, наприкінці осені, наша пам'ять, наша совість вимагає від нас гучно дзвонити у Дзвони Пам’яті і Скорботи в пам'ять тих мільйонів наших співвітчизників, які на початку 30-х років ХХ століття були безвинно закатовані голодом.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0549.jpg

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 — 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0574.jpg

До цієї дати - 21 листопада, для студентів ПТАУ працівники центральної бібліотеки організували годину пам’яті ”Геноцид українського народу». Під час заходу учнів ознайомили з історичними подіями, наслідками та причинами Голодомору на Україні. Також молодь переглянула відеофільми з елементами хроніки про голод в УРСР.

/Files/images/2019_rk/golodomor_2211/IMG_0581.jpg

До історичної години бібліотекарі оформили та презентували книжкову виставку – реквієм «Чорні крила Голодомору», на якій представлені документи та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців.

Працівник районного історико – краєзнавчого музею Інна Найдьонова – Кіріяк надала інформацію про трагічні події на Бессарабії у після воєнний період 1946-1947 років. Коли на території України знову партійними органами було створено штучний голод, зачитала спогади свідків – мешканців Татарбунарщини.

_________________________________________________________

Схилимо голови в скорботі

25 листопада 2018 рік

Кожну четверту суботу листопада Україна поминає жертв Голодомору. В 2018 році минає вже 85 років від тих жахливих подій — подій, що своєю жорстокістю і звірячістю в людській подобі, не знаходять прикладу в історії людства. Тоді було винищено понад 7 мільйонів українського народу, які загинули в страшних муках голоду, через навмисно влаштований мор в Україні.

Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Вшановуючи пам’ять жертв голодомору українського народу, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбуласяпрезентація книжкової виставки - реквієму «Згадати тих, кого забрала біда». Бібліотекарі розповіли про причини та наслідки голодомору в Україні 1932-1933 років, переглянули документальний фільм «Голодомор 33-го року», запалили свічу пам’яті та вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув голодною смертю у страшні для України роки. На абонементі читачам провели огляд літератури «Схилимо голови в скорботі»,під час якого бібліотекарі представили книги, які містять документальні факти та спогади очевидців про страшні часи.

Сьогодні, коли від початку Голодомору минуло десятки років, ми не маємо права забувати народне слово правди. На десятиліття можна засекретити архіви та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події.

ГОЛГОФА ГОЛОДНОЇ СМЕРТІ

2016 р

/Files/images/golodomor/IMG_6581.jpg Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 років. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. Голодомор 32-33 років протягом всієї історії людства вважається найбільшою трагедією. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам’ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого. Саме тим трагічним подіям було присвячене історичне досьє «Трагічні уроки історії», огляд якого бібліотечні працівники організували в читальному залі районної бібліотеки.

/Files/images/golodomor/IMG_6585.jpg Молоді було представлено документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. Присутні мали змогу погортати сторінки історичних видань нашого книжкового фонду: «Голодомор 1932-1933 років. Геноцид Українського народу», «Сталінський геноцид Українського народу», «Голодомор – спогади однієї родини», «Український хліб на експорт: 1932-1933» та інші; переглянути світлини на плакаті «Голод 1932- 1933».

/Files/images/golodomor/IMG_6588.jpg На десятиліття можна засекретити архіви. Можна замести сліди злочину. Можна раз, і вдруге, і втретє переписувати історію на угоду владі чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Роки, що віддаляють нас від українського го­лодомору, не вивітрили з пам'яті народної жаху пережито­го.Забути таке неможливо. Пройдуть роки, минуть десятиліття, а ця трагедія все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Озиратися в минуле треба кожному. Нині доля Батьківщини в руках наших батьків, завтра – у нас. Аби трагедії народу ніколи не повторилися необхідно, щоб наші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними.

гОЛОДОМОР

/Files/images/golodomor/IMG_5743.jpg Рано чи пізно, але обов’язково кожна людина і весь народ осмислює своє минуле. Наша пам’ять, наша совість вимагає від нас наприкінці осені щороку гучно дзвонити у Дзвони Пам’яті і Скорботи в пам’ять тих мільйонів наших співвітчизників, які в 1932-1933 років XX століття були безвинно закатовані голодом.
В читальному залі районної бібліотеці пройшов вечір пам`яті «1932-1933 , пам’ятаймо разом ( 80 років після геноциду)» щоб увіковічити пам’ять по тих, хто прийняв мученицьку смерть 80 років тому – в 1932–1933 роках.
Бібліотекарі Мукієнко Олена та Мельниченко Світлана намагались донести до присутніх у залі слухачів з школи - гімназії про ті страшні роки і ті події, які привели до такої страшної загальнонаціональної катастрофи — страшного Голодомору. Читали вірші про це лихоліття, та переглядали документальне відео про трагічні події Голодомору . Екскурсовод історико - краєзнавчого музею Найденова-Кирияк Инна розповіла правдиві факти з особистого життя людей, які були свідками голодомору.
Учасники тримаючи в руках запалені свічки вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932 – 1933 роках
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.