/Files/images/my_kray_-_chastina_ukrani/image-20-05-15-09-44.jpeg


70-РІЧЧЯ З ДНЯ ВИЗВОЛЕНЯ ОДЕЩИНИ


«Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих»

Минають роки, відлітають у вічність. Щороку ми відзначаємо День перемоги. На передодні 70 річчя з часу визволення Бессарабії від німецько-фашистських окупантів та з метою вшанування пам’яті загиблих воїнів-визволителів, працівники центральної та дитячої бібліотек спільно з співробітниками музею та головою спілки ветеранів Негой М.Г. провели захід «В серці пам’ять живе!» для учнів ПТАУ №23. 70 років пройшло з тих пір, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові і сліз.

Війна торкнулася кожної сім’ї, вона в одну мить змінила життя мільйонів людей, перекреслила їх мрії, забрала юність, щасливе дитинство. Воювала вся країна – від малого до великого. Воювали чоловіки, діти, жінки.

В читальному залі районної бібліотеки учасників заходу ознайомили з історією визволення Татарбунарщини, учні НВК школи-гімназії підготували літературно-музичну композицію «Хай буде мир на всій землі!»

У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, яким пощастило пройти через війну і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув при звільнені нашого міста та навіки залишився лежати на полях бою.

Продовження заходу відбулося в Історико-краєзнавчому музеї, де організатор екскурсії Найденова-Кирияк І.В. розповіла молоді цікаві історичні факти з визволення нашого краю, та ознайомила з «Книгою пам’яті», де занотовано інформацію про всіх ветеранів району.

Голова спілки ветеранів Негой М.Г. біля меморіального комплексу загиблим воїнам під час Другої світової закликала учасників заходу бути добрішими один до одного, та пам’ятати ті страшні часи Вітчизняної війни.

Наше покоління у вічному боргу перед тими хто воював в ті важки роки.

Вшановуючи пам’ять загиблим, зустріч закінчилася покладанням квітів до пам’ятника загиблому солдату.

/Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/70 лет Победы 018.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/DSCF0065.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/70 лет Победы 040.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/70 лет Победы 033.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/70 лет Победы 020.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/DSCF0107.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/DSCF0105.jpg /Files/images/70-rchchya_z_dnya_vizvolenya_odeschini/DSCF0079.jpg

ІСТОРИЧНІ УРОКИ «БОРЦІ ЗА СВОБОДУ».


15 та 17 вересня бібліотечні працівники Татарбунарської центральної районної

бібліотеки спільно з екскурсоводом районного історико – краєзнавчого музею провели історичні уроки, присвячені 90-річчю Татарбунарського повстання для учнів НВК «Школа-гімназія» та студентів ПТАУ. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «В ім’я свободи» та зробили огляд літератури про Татарбунарське повстання.У музеї організатор екскурсій Найдьонова І.В. детально розповіла про подвиг повстанців. Екскурсовод звернула увагу на факти, що глибоко вразили учнів та студентів, разом дійшли висновку, що подвиг предків не має забуття, а нащадки повинні пам’ятати про героїчний подвиг своїх дідів та прадідів.

/Files/images/storichn_uroki_2014/IMG_7222.jpg /Files/images/storichn_uroki_2014/IMG_4321.jpg

«Загадковий край – Татарбунарщина»


Вже не перший раз студенти Татарбунарського ПТАУ збираються у привітному приміщенні

Татарбунарської центральної районної бібліотеки, от і сьогодні, 15 жовтня 2014 року, бібліотечні працівники організували для них відеокраєзнавчу прогулянку «Загадковий край – Татарбунарщина». Метою прогулянки було ознайомлення з нашим мальовничим рідним краєм студентів, що приїхали до нас з інших сіл, районів і міст. Початком зустрічі став відеоролик «10 кроків, щоб полюбити Татарбунари». Бібліотекарі розповіли про історичну і культурну спадщину нашого краю, організатор екскурсій районного музею Найдьонова-Кіріяк І.В. зацікавила присутніх легендами нашого міста, району та історичними знахідками, розповіла про Усть-Дунайське козацтво і про їхнє поселення Білолісся, що було засноване козаками і існує по сьогоднішній день; про залишки фортеці, походження назв сіл Золокари, Шкандиба та нашого міста, а також розповіла легенду про королевну Цвітанку, жінку київського князя Кия, що, як усі дізналися, була родом з нашого краю.Ці легенди та наша історична спадщина знайшли відгуки у зацікавлених очах студентів, йшли вони з приміщення вже зовсім з іншим настроєм – піднесеністю, гордістю, а деякі із здивуванням.

/Files/images/zagadkoviy_kray__tatarbunarschina/IMG_7492.jpg /Files/images/zagadkoviy_kray__tatarbunarschina/IMG_7493.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.