Українська Гельсінська Група –

з прав людини: мир і безпека

Цього року 9 листопада ми відзначаємо 40 років із дня заснування Української Гельсінської Групи – першої української правозахисної організації. В 1976 році у Києві правозахисники об’єдналися в українську Гельсінську Групу, яка стала на захист простих українців, керуючись Декларацією прав людини ООН. Так, учасники документували і оприлюднювали порушення прав і свобод, а найголовніше – відстоювали ідею незалежності України. Через це багато учасників Гельсінської групипотрапляли під репресії та вигнання тодішньої влади.

/Files/images/gelsnska_ugoda_/IMG_6429.jpg

Під час проведення розширеного круглого столу «Українська Гельсінська Група. Як це було…?», присвяченого сорокаріччю з моменту створення УГГ, працівники бібліотеки, студенти ПТАУ, представники міської ради, відділів РДА, голови громадських організацій «Джерело» та «Правозахист» обговорили причини і передумови виникнення групи, характер її діяльності, репресії радянської влади щодо дисидентів.

/Files/images/gelsnska_ugoda_/IMG_6432.jpg /Files/images/gelsnska_ugoda_/IMG_6414.jpg

Відео презентація дала можливість присутнім на заході опинитися в далекому 1975 році під час підписання Гельсінської угоди, яка власне і стала передумовою виникнення або ж краще сказати, дала можливість для створення УГГ, ознайомитись із Миколою Руденко, Левком Лук’яненко, Петром Григоренко, Олексою Тихим, Олександром Бердником, Іваном Кандибою, Оксаною Мешко, Ніною Строкатою, Миколою Матусевичем, Мирославом Мариновичем - учасниками тих подій, яким вистачило сміливості відкрито заявити на весь світ про порушення радянським тоталітарним режимом основних прав людини.

/Files/images/gelsnska_ugoda_/IMG_6445.jpg /Files/images/gelsnska_ugoda_/IMG_6440.jpg

Учасники круглого столу дійшли висновку, що Українська Гельсінська група відіграла важливу роль у справі захисту прав людини, багато доклалася, аби в сучасній Україні успішно функціонували інститути громадянського суспільства, відбувався її розвиток як демократичної правової держави. Права людини, які відстоювали гельсінці, є загальнолюдською цінністю, тому їх необхідно обов’язково дотримуватись.

Подібні заходи відіграють важливу роль у національно-патріотичному вихованні учнів. Необхідно, щоб сучасна молодь не тільки знала та пам’ятала ці імена, а й у майбутньому вміла відстояти своє право на людську гідність і була достойною громадянства своєї держави.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.