ФОТОВИСТАВКА

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь, який відзначається 2 лютого, працівники національного природного парку «Тузлівські лимани» Веселова Юлія та Вихристюк Олена презентували фотовиставку доктора біологічних наук, природозахисника та журналіста Івана Русєва «Барви корони Посейдона». Першими відвідувачами виставки стали учні татарбунарських шкіл. Кожен бажаючий має змогу ознайомитись із світлинами фотовиставки впродовж 26 січня - 4 лютого в центральній бібліотеці при дотриманні усіх умов карантину.

Екологія2022

Екологія2022

Екологія2022

#бережімо_природу

Кожній людині потрібні місце і простір для життя, роботи та відпочинку, тому все менше місця залишається для природи. В наш час заходи з покращення стану навколишнього середовища з кожним днем стають все більш актуальні. Це і момент виховання підростаючого покоління. Бібліотекарі Татарбунарської центральної бібліотеки згуртувались і разом провели еко-акцію з озеленення та благоустрою прилеглої території аби кожен користувач нашої бібліотеки із задоволенням приходив до нас не лише за гарною книгою, але й міг насолодитись красою нашого подвір’я.

Екологія2022

Екологія2022

Екологія2022

ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЄКТ "ЗЕЛЕНА КРАЇНА" 2021

13.04

Щороку у третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. Це чудова нагода вкотре наголосити на необхідності відповідального ставлення кожного мешканця планети Земля до навколишнього середовища.

23.04

Працівники Татарбунарської центральної бібліотеки 13.04 в рамках «Єко – тижня» здійснили прибирання прилеглої до книгозбірні території.

Результати праці нас втішили і ще раз довели, що спільна робота - це запорука успіху в будь-яких починаннях.

21.04

Пам’ятаймо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

21.04 та 23.04 було продовження по благоустрою території біля центральної бібліотеки.

23.04

Працівники Татарбунарської Публічної бібліотеки після розчищення території, зайнялись її озелененням. протягом трьох днів всі працівники були задіяні в очищенні та озелененні прилеглої території і своїми власними зусиллями створили біля бібліотеки затишний куточок. Маємо надію, що надалі біля стін бібліотеки виросте невеличкий літературний скверик, що буде однією з візитівок нашого міста.13.04

«Немає нічого більш винахідливого, ніж природа»

Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня - Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який буде відзначатись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля.

/Files/images/ekologya/IMG_4444.jpg

Сьогодні екологічні проблеми входять до переліку найактуальніших і визначають рівень благополуччя як всієї світової цивілізації, так і кожної країни зокрема. Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному. Екологічне виховання сьогодні повною мірою здійснюють не лише освітні заклади, а й бібліотеки, де є все необхідне для екологічного виховання і освіти. Сформовані фонди книг і періодичних видань, інформаційні бази даних та багатий творчий потенціал.

/Files/images/ekologya/IMG_4449.jpg

Татарбунарська центральна районна бібліотека провела екогодину із співробітниками Національного природного парку «Тузловські лимани» на чолі з доктором біологічних наук, міжнародним експертом з водно-болотних угідь та виконуючим обов’язки директора НПП «Тузловські лимани» - Русєвим І. Т.

/Files/images/ekologya/IMG_4457.jpg

В читальному залі оформлена та презентована книжково - ілюстративна виставка «Екологічна варта», з метою інформування користувачів з питань охорони довкілля. На виставці представлена література по екології, зокрема і книга нашого гостя Івана Русєва «Прорив Сасикської блокади», яку подарував наш партнер, громадська екологічна організація «Відродження». Екогодина в читальному залі пройшла під гаслом «Немає нічого більш винахідливого, ніж природа, тож збережемо її».

Присутні на заході місцеві жителі підняли ряд найважливіших та болючих питань - це і проблеми озера Сасик, і значимість Національного природного парку «Тузловські лимани», і обмеження на полювання і улов риби; і розмноження шакалів. Забруднюючи оточуючий світ, ми, в першу чергу, шкодимо собі, забираємо у прийдешніх поколінь змогу жити в оточенні густих лісів, широких чистих рік, прозорого повітря.

/Files/images/ekologya/IMG_4476.jpg

Саме тому охорону навколишнього середовища в цілому потрібно починати з культурного ставлення до нього з боку кожної людини зокрема.

Уявіть собі нашу планету без квітів, без тварин, з брудними мертвими морями й ріками, завжди сірим похмурим від диму небом… Така картина подобається? Якщо ні, не будьте байдужими.

8.06.2016 рік

«ВОДНО – БОЛОТНІ УГІДДЯ ДЛЯ НАШОГО МАЙБУТНЬОГО»

/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2537.jpg Щороку 2 лютого відзначається Всесвітній день водно – болотних угідь. У 1971 р. в цей день в іранському місті Рамсар на узбережжі Каспійського моря була підписана Конвенція про водно – болотні угіддя. Держави, що підписали Рамсарську конвенцію, визначають на своїй території відповідні ділянки для включення до Списку водно – болотних угідь міжнародного значення і зобов’язуються сприяти охороні цих угідь і водоплавних птахів, а також забезпечувати належний догляд за ними.
/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2569.jpg Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.1995 р. № 935 затверджено перелік водно – болотних угідь міжнародного значення, до яких відносяться «Система озер Шагани – Алібей – Бурнас» та «Озеро – Сасик», які розміщені на території Татарбунарського району.
/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2541.jpg З метою інформування населення щодо необхідності збереження водно - болотних угідь нашого району центральна районна бібліотека підготувала та провела цикл тематичних заходів. В читальному залі для користувачів проведено огляд тематичної виставки «Водно – болотні угіддя для нашого майбутнього» та інформ - опитування «Пізнаємо мешканців водно – болотних угідь».
/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2564.jpg Усі присутні із задоволенням взяли участь у заході, відповідали на такі питання: які озера та лимани є в Татарбунарському районі, хто мешкає на водно – болотних угіддях, які проблеми озера Сасик та збереження флори і фауни Тузлівських лиманів. При проведенні лібмобу мешканцям роздавали листівки «Вода є рушійною силою всієї природи!» Дехто вперше дізнався про те, що 2 лютого відзначається Всесвітній день водно – болотних угідь та були здивовані, що наші водно – болотні угіддя входять до Переліку угідь міжнародного значення. Це «Система озер Шагани – Алібей –Бурнас» та «Озеро Сасик».
/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_2557.jpg Водно-болотні угіддя є ресурсом великого економічного, культурного, наукового і рекреаційного значення, втрата якого була б непоправною, тому наша задача докласти всіх зусиль заради збереження біорізноманіття та забезпечення сталого розвитку району в майбутньому.

2016 р.

____________________________________________________________________________________

«Розпочни з себе»

На сьогодні одним із болючих питань – є питання охорони довкілля, адже не всі люди піклуються про стан навколишнього середовища, а й часто наносять шкоду, яку роками не можна виправити. Саме тому 26 березня 2015р. в Татарбунарській центральній районній бібліотеці представниками Татарбунарської районної громадської екологічної організації «Відродження» Іриною Вихристюк та Оленою Власенко для бібліотечних працівників району організовано тренінг з питань екологічних прав громадян та захисту довкілля. Першим кроком тренінгу було визначення кола екологічних проблем (опитування кожного із учасників). В результаті виявили екологічні проблеми, які наявні у районі, їх виявилося понад 19. Першою і нагальною проблемою у районі є стихійні сміттєзвалища, на другому місці – знищення лісосмуг, проблеми з питною водою, екологічна катастрофа з о. Сасик, спалення сміття та стерні після сінокосу, усі проблеми й не перелічити. З цього виникло інше питання – як змінити ситуацію на краще, куди й до кого звертатися, якщо виявлено порушення екологічних прав громадян. Бібліотеки – інформаційні осередки з багатьох питань, в тому числі й з екологічного виховання і культури. Адже за словами І. Вихристюк: «Свій простір можемо очистити тільки ми самі».

/Files/images/rozpochni_z_sebe/image-26-03-15-10-13-7.jpeg /Files/images/rozpochni_z_sebe/image-26-03-15-10-13.jpeg

Вода для життя

1 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя, що має міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (відома під назвою “Рамсарська конвенція” за назвою міста заснування - Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Усе життя на планеті залежить від води. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй визнала, що вода має вирішальне значення для добробуту, сталого розвитку та охорони здоров’я людини. Вода є рушійною силою всієї природи. Від джерела до моря і через нескінченний цикл кругообігу вода з’єднує усі куточки планети Земля. Водно-болотні угіддя надають основні екосистемні послуги та вигоди, що люди отримують від природи, у тому числі виступаючи у ролі регуляторів і постачальників води.Основною метою оговорення про Всесвітній день водно-болотних угідь у Татарбунарській бібліотеці стало підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями.

/Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_7859.jpg /Files/images/voda_dlya_jittya/IMG_7862.jpg

« Ех, яблучко…»

А чи знаєте ви, що 21 жовтня святкується Всесвітній день яблук.

Яблуня – найвідоміше усім фруктове дерево у світі і навіть заслуговує свята на свою честь. Татарбунарська центральна районна бібліотека відзначила цей день по своєму - працівники бібліотеки організували цікаву виставку «Яблуко - джерело здоров’я» , що включала в себе не лише книжки та журнали, але й «смачне» пригощання –пиріг, яблука, сік, яблуневий джем.Також, відвідувачі бібліотеки мали змогупроконсультуватися зі спеціалістом по догляду за яблунями. Святковий настрій доповнювали також пісні про яблука та яблуні, яких виявляється немало.Біля столу, застеленого білою скатертиною, бажаючі мали змогу скуштувати різні сорти яблук Тож хай родять поля, колоситься нива, а дерева гнуться під вагою плодів, хай щедрою буде земля українська, на якій працюють гарні душею люди.

/Files/images/_eh_yabluchko/OykqVvIkvV0.jpg /Files/images/_eh_yabluchko/Nw6SbkmBZ64.jpg /Files/images/_eh_yabluchko/ZrfNAWRo-lg.jpg

« Зона уваги : чиста вода!»

В рамках обласного огляду – конкурсу «Спільна діяльність бібліотек, клубних закладів і краєзнавчих музеїв області як шлях патріотичного виховання» 19 вересня 2013 року у Будинку культури було проведено свято « Зона уваги : чиста вода!» спільно з працівниками районної та дитячої бібліотек, працівниками Будинку культури та музею для студентів ПТАУ.

На святі була представлена книжкова виставка «По краплині до життя!» та оформлено виставку плакатів «Зона уваги : чиста вода!», кожному учаснику свята прикріплялися емблеми «Вода – це життя! Збережімо її!».

Задля збереження водних ресурсів 2005-2015 роки об’явлені Генеральною Асамблеєю ООН десятиріччям дій «Вода для життя», тому ведучі свята, працівники бібліотек, звернули увагу присутніх на важливість води в житті людини, про її цінність та необхідність збереження, особливо акцент ставився на водних ресурсах нашого району та міста.

Екскурсовод історико - краєзнавчого музею розповіла про таємниці та легенди нашого краю. Жіночий гурт Будинку культури «ЛАДА» виконав пісні за тематикою свята, де оспівувалась краса нашого міста.

Із студентами ПТАУ були проведені вікторини, конкурси та презентації проектів, які вони підготували, на теми: 1. «Дешевий спосіб очистити річку», 2. «Туристичний маршрут по р. «Фонтанка».

Чиста вода Чиста вода Чиста вода Чиста вода

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.