Історія виникнення

Свято – Успенського храму м. Татарбунари

Інтерес до історії рідного краю, до життя пращурів - найголовніша ознака культури та духовності особистості. З найдавніших часів найдопитливіші зверталися до історії рідного краю, як до скарбниці мудрості. Дослідження історії південної України кінця XVIII – початку XX ст. неможливе без об’єктивної характеристики розвитку духовного життя населення, яке проживало на її теренах. Православне вірування було домінуючою складовою частиною цього регіону.

/Files/images/storya_hramu/IMG_3449.jpg

Зважаючи на те, що однією з бібліотечних програм є краєзнавство, в районній бібліотеці відбулася презентація наукового докладу, в основу якого лягло дослідження виникнення та розвитку Свято – Успенського храму м. Татарбунари, студенткою 4 курсу 1 групи історико - філософського відділення інституту психологічної освіти ЮНПУ ім. К.Д. Ушинського Болотенко О.А. На цей своєрідний історичний екскурс були запрошені благочинний отець Віталій, настоятель Свято Успенського храму м.Татарбунари та викладач християнської етики Т.Д. Патратій.

/Files/images/storya_hramu/IMG_3445.jpg /Files/images/storya_hramu/IMG_3401.jpg

Для підготовки наукового докладу були досліджені архівні матеріали КУ «Ізмаїльського архіву» - «Клировая ведомость за 1832, 1863, 1907гг.», а також історична література – монографія доцента історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова - Діанової Н.М. «Формування етно – конфесійної структури населення міст Південної України (кінець XVIII – перша половина XІX ст.), як додаткове джерело інформації, яке стосується проблеми утворення історико – географічної області Бессарабія. Також була використана монографія кандидата історичних наук, викладача Придунайського філіалу МАУП С.В. Паламарчук «Забытая земля: историческая область Бессарабия».

/Files/images/storya_hramu/IMG_3414.jpg /Files/images/storya_hramu/IMG_3416.jpg

Інформація була детально та цікаво викладена доповідачкою. Під час виступу благочинний отець Віталій доповнював історичними фактами, які не були зафіксовані в клірових відомостях, що стосується будівництва самого храму; дат, які вибиті на дзвонах; ознайомив присутніх з грамотою, яка датується 1915 р.
Дуже приємно, що є молоді люди, яким цікава і які хочуть вивчати історію рідного краю. Благочинний отець Віталій висловив вдячність Олені за зроблену роботу та подарував ікону Казанської Божої Матері. Бажаємо Олені не втрачати інтересу до історії рідного міста та продовжувати працювати, вивчати, писати!

/Files/images/storya_hramu/IMG_3455.jpg 2016 р

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.