Бібліотека лауреатів

Нобелівської премії.

Підходить час,коли відбувається найвідоміше світове дійство в суспільстві –вручення Нобелівської премії. Ця урочистість відбувається в Стокгольмі в день смерті Альфреда Нобеля, шведського підприємця, хіміка, винахідника динаміту, який заповів за свої кошти, а ще вірніше за проценти своїх вкладів нагороджувати вчених в області фізики,хімії, фізіології, літературі.

Тому зараз і відбудеться розмова про лауреатів в цій премії за різні роки.

/Files/images/zmstovn_knigi_/131226193928239918_f0_0.jpg

Жан-Марі Ле Клезіо

Дієго і Фріда

Письменник народився в 1940 році в Франції,класик

сучасної літератури,лауреатом став в 2008 році Його роман «Дієго і Фріда» -це документальна біографія,автор якої ретельно дотримується фактів.але історія кохання та мистецтва не може бути документальною,тим більще,коли це стосується Дієго Рівери та Фріди Кало. Ця історія- на всі часи,вона нікого не залишить байдужим. Він-великий (зріст)

і геніальний.Вона тендітна індіанська жриця кохання. Вони кохали одне одного,що не могли жити разом. Коли вони познайомились вперше,він був уже відомим художником,а вона –юним дівчам.В романі-історія Мексики початку ХХ століття.

/Files/images/zmstovn_knigi_/323098_70162477.jpg

Грасс Гюнтер

«Бляшаний барабан»

німецький письменник,року народження 1927.Лауреат

премії 1999року. Його перший роман «Бляшаний барабан» (1959) зробив автора всесвітньо відомим .Цей твір в 1979 році був екранізованим і в тому ж році отримав «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю та Оскар за кращий іноземний фільм. Бляшаний барабан-перша частина епісної,так званої данцьзької,трилогії.Роман побудований в традиційному жанрі романа виховання.Твір вражає незвичайністю головного героя,юний Оскар у три роки перестав рости на знак протесту проти життя дорослих.Погляд «знизу» дозволяє уявити людей та предмети в незвичайно-гротескному вигляді,спростувати уставлені думки,задуматися про те,що відбувається.

/Files/images/zmstovn_knigi_/821fd72f1d9995be4042719344a733ca.jpg

Ельфріда

Єлінек

(1946 року нар.)

австрійська письменниця.

Лауреат 2004 року.

Роман «Піаністка»,створений в 1983 приніс авторці світове визнання,а його екранізація,переосмислена знаменитим режисером Міхаелем Ханеке отримала Гран-прі на Каннському кінофестивалі у 2001 році..Еріка Когут-професор Віденської консерваторії. Вона вчить своїх учнів класичної музики,проте сама дуже далека від гармонії..Вдень на роботі Еріка займається високим мистецтвом,а вечорами вештається парком,підглядаючи за парочками, що займаються сексом, за гроші спостерігає у віконце за оголеною жінкою, а в ночі спить із деспотичною матусею в одному ліжку й цілком підкорена її волі. Коли ж у героїню закохується один із її учнів,поведінка Еріки стає зовсім непередбачуваною

/Files/images/zmstovn_knigi_/b79c39f4.jpg

Агнон

Шмуель Йосеф.

(1888-1970р.)

один із найвідоміших і найзагадковіших письменників ХХ століття,що писав на івриті й у своїй творчості поєднав минуле,сучасність, майбутнє.Багато творів Агнона,особлив автобіографічних, можно назвати «енциклопедією традиційного єврейського життя»

У романі «Нічний постоялець»,що вийшов друком 1937 року, змальовує життя у Східній Європі після Першої світової війни. Головний герой приїздить із Єрусаліму до свого рідного містечка Бучач на Галичині і з сумом дізнається,що багато його друзів загинуло на війні,від погромів та хвороб,а молодше покоління втратило віру.

/Files/images/zmstovn_knigi_/i (1).jpg

Герта Мюллер .

Гойдалка дихання

(1953року нар.)

німецька письменниця з румунськими

Коріннями,лауреат багатьох престижних літературних нагород та Нобелівської премії з літератури 2009 року. Одна з головних тем її творів-повоєнні долі німецької меншини Румунії. Цій темі і присвячений роман «Гойдалка дихання» На початку 1945- го.Леопольда Ауберга,як і багатьох румунських німців,вивезли на примусові роботи в Україну. Леопольд тоді добре запам’ятав прощальні слова своєї бабусі:

« Я знаю,ти повернешся.» Ці слова супроводжували його усі жахливі роки в таборі,вони протидіяли «янголу голоду» і тримали хлопця у житті .Він повернувся додому та це було

повернення в інший світ,не в той,що він пам’ятав і де йому вже не було місця.

Всі книги видані в видавництві « Фоліо».

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.